باتومی؛ زیباترین شهر ساحلی گرجستان

مناظر سبز گرجستان بین دریای سیاه و ارتفاعات قفقاز قرارگرفته‌اند. تابستان‌های داغ و سواحل گرجستان جلوه‌ای از زیبایی را ارائه می‌دهند که هیچ جای دیگری پیدا نمی‌شود. یکی از جنبه‌های اصلی این زیبایی‌ها، شهر «باتومی» است.زمانی که «تفلیس» شلوغ و پرهیاهوست، باتومی در آرامش کامل...

مناظر سبز گرجستان بین دریای سیاه و ارتفاعات قفقاز قرارگرفته‌اند. تابستان‌های داغ و سواحل گرجستان جلوه‌ای از زیبایی را ارائه می‌دهند که هیچ جای دیگری پیدا نمی‌شود. یکی از جنبه‌های اصلی این زیبایی‌ها، شهر «باتومی» است.

زمانی که «تفلیس» شلوغ و پرهیاهوست، باتومی در آرامش کامل به سر می‌برد. باتومی شهری است با ، تپه‌های سرسبز، غذاهای لذیذ و پیشینه فرهنگی غنی.

 با کافه‌گردش همراه باشید تا بیشتر با باتومی رویایی آشنا شویم.

باتومی-کافه‌گردش

باتومی مرکز استان «آجارا» است؛ منطقه‌ای که اکثریت آن را جمعیت مسلمان تشکیل می‌دهد. در خیابان‌های باتومی انگورهایی که تازه از درخت چیده شده‌اند به چشم می‌خورند. نور آفتاب می‌تابد و نسیم دریایی می‌وزد.

اطراف باتومی با رشته‌کوه‌های مختلف احاطه‌شده است. در شمال آن رشته‌کوه قفقاز قرار گرفته که در افق دریا چشم‌نوازی می‌کند. در غرب آن هم دریای سیاه امتداد دارد. آب‌وهوای نیمه گرمسیری تابستان‌ها را خنک و زمستان‌ها را گرم نگه می‌دارد.

باتومی-کافه‌گردش

 اهالی باتومی بسیار مهربان و خوش‌رو هستند. اگر با آن‌ها هم‌صحبت شوید حتی شما را به خانه‌هایشان دعوت می‌کنند زیرا مهم‌ترین جنبه فرهنگ مردم باتومی، مهمان و مهمان‌نوازی است. این روزها اکثر مردم باتومی به زبان انگلیسی هم مسلط هستند و جنبه‌های فرهنگی خود را با اشتیاق با دیگران به اشتراک می‌گذارند.

زمان ناهار همه در حال خوردن «خاچاپوری» هستند؛ غذای محلی باتومی که با نان، پنیر، تخم‌مرغ و کره طبخ می‌شود و الهام گرفته از آشپزی اسلامی است. اگر به باتومی رفتید، حتماً به رستوران “Guests” سری بزنید. یکی از بهترین مکان‌ها برای خوردن غذاهای گرجستان، این رستوران است.

باتومی-کافه‌گردش

علاوه بر این‌ها، در طول 10 سال گذشته، زیرساخت‌های باتومی به طرز قابل‌توجهی بهبود یافته‌اند که انعکاس آن‌ها را می‌توان در موزه هنر معاصر باتومی مشاهده کرد؛ مکانی که شکل جدیدی از موزه را به مخاطبان نشان می‌دهد و با شناختی که تا حالا از موزه داشته‌ایم، متفاوت است. فضای بازی دارد که در آن موسیقی زنده نواخته می‌شود، فیلم‌های جدید نمایش داده می‌شوند و هنرمندان جوان آثار خود را به معرض نمایش می‌گذارند.

باتومی-کافه‌گردش

محل اقامت

اکثر پروازهای باتومی از استانبول ترکیه می‌گذرند. برای اینکه از اقامت در گرجستان بیشتر لذت ببرید، ابتدا به تفلیس بروید و چند روز را به گشت‌وگذار و کشف ناشناخته‌های این شهر بپردازید. سپس با قطار و از مسیر حیرت‌انگیز خط آهن گرجستان که از داخل مناطق روستایی سرسبز می‌گذرد، به باتومی سفر کنید. به‌محض ورود به باتومی انتخاب‌های زیادی برای محل اقامت پیش رویتان است؛ از هتل‌های بین‌المللی و چند ستاره گرفته تا هاستل های اقتصادی.

قدم زدن در باتومی

آب‌وهوای رویایی باتومی هرکسی را ترغیب می‌کند که بیشتر وقت خود را در فضاهای باز صرف کند. با طول بیش از 7 کیلومتر و در امتداد ساحل، تفرجگاه مردم پیر و جوانی است که می‌خواهند از بعدازظهری دل‌نشین و آرام لذت ببرند. در انتهای بلوار هم مجسمه‌های «علی» و «نینو»، افسانه‌های گرجستان قرار دارند. برج الفبای باتومی نمای 360 درجه‌ای از شهر را به شما نشان می‌دهد که شاید فقط در رویاهایتان دیده باشید. بالای دریای سیاه، واقع در تپه‌های سبز شهر هم وجود دارد که انعکاسی از طبیعت زیبای گرجستان است. معنای واقعی آرامش را هم می‌توانید زیر درختان سکویا یا در جنگل‌های بامبوی باتومی پیدا کنید درحالی‌که به منظره دریای آبی چشم دوخته‌اید.

باتومی-کافه‌گردش

باتومی-کافه‌گردش

چشمه‌های آب و اِسپا

حتی فکر اینکه به باتومی بروید و لذت حمام کردن در چشمه‌های طبیعی را از دست بدهید، ناراحت‌کننده است. تعداد این چشمه‌ها و اِسپاها در باتومی کم نیست و همین مسئله باعث شده است که هزینه ورود و استفاده از این مجموعه‌ها ارزان باشد. پس چه چیزی بهتر از یک اِسپای ارزان و آرامش‌بخش برای تمام کردن یک روز خوب؟

ابعاد گردشگری باتومی آن‌قدر رنگارنگ هستند که انگار دست‌چین شده‌اند. تنها چیزی که از آن مطمئن هستیم، این است که اگر به باتومی بروید، یکی از بهترین تجربه‌ها و سفرهای زندگی‌تان می‌شود که هیچ‌وقت فراموش نخواهید کرد.

برای فهرست کلیک کنید.

باتومی-کافه‌گردش

نگارش:

مطالب پرطرفدار

۳ سال پیش
کافه گردش

پارک جنگلی بابل کنار (بزچفت)...

معرفیدر شهر بابل چند سالی است که از هر کس نام و نشان یک پارک تفریحی را جویا می‌شوید بی‌هیچ درنگی نام...
۱ سال پیش
دیجیاتو (Digiato)

راهنمای پیدا کردن رمز تمامی گاو صندوق‌ها و قفل‌های Resident Evil ۲...

بعد از ۷ راهنمایی قبلی که در آن به آموزش ارتقای سلاح‌ها گرفته تا نحوه ترکیب باروت‌ها و گیاه‌ها پرداخ...
۲ سال پیش
دیجیاتو (Digiato)

علائم ۷۲۰p، ۱۰۸۰i و ۴K در نمایشگرها چه معنایی دارند؟...

حتماً بارها علائم ۱۰۸۰p، ۱۰۸۰iیا ۴K و امثال آن را در برچسب خصوصیات تلویزیون ها و مانیتورها یا در منو...