چطور به ارمنستان سفر کنیم؟

سفر به ارمنستان از راه های و روش های مختلفی ممکن است. تور ارمنستان، تور ایروان، تور زمینی ارمنستان و تور هوایی ارمنستان در کنار سفر شخصی از جمله راه‌های سفر به این کشور زیبا هستند.

چطور به ارمنستان سفر کنیم؟ روش‌های مختلف سفر به ارمنستان کدامند؟

ارمنستان کشوری کوچک و زیبا با تاریخی دیرینه در همسایگی شمال غربی کشور ماست و همین موضوع سفر به ارمنستان را بسیار راحت کرده است. با «» همراه باشید تا کمی بیشتر با روش‌های سفر به ارمنستان آشنا شوید.

04_Armenia_132_ab

یکی از محبوب‌ترین روش‌های سفر به ارمنستان، تور زمینی ارمنستان است. هر روز یک اتوبوس از تهران به مقصد ایروان، پایتخت ارمنستان حرکت می‌کند. شما می‌توانید با خرید یک یا خرید بلیط اتوبوس به صورت شخصی به این کشور سفر کنید. این سفر زمینی چیزی حدود 24 ساعت طول می‌کشد. با اینکه شاید این سفر طولانی با اتوبوس خسته‌کننده به نظر بیاید، اما باید به شما بگویم، طبیعت زیبا و دیدنی ارمنستان در طول این مسیر، در کنار قیمت ارزان و صندلی‌های راحت اتوبوس‌ها، اجازه نمی‌دهند که شما احساس خستگی کنید. همچنین حضور همسفران مشتاق و همراه در طول این مسیر سفر شما را جذاب‌تر خواهد کرد.

روش دیگر سفر هوایی است. اگر فرصت شما کم است، یا سفر با اتوبوس برای شما سخت است، انتخاب مناسبی برای شما خواهند بود. قیمت این تورها نیز بسیار مناسب است و پروازهای تهران ایروان نیز مرتباً انجام می‌شوند.

مقصد تمام تورهای ایرانی ارمنستان، ایروان است. البته با توجه به نوع خدمات توری که می‌خرید، برنامه‌ی بازدیدهای یک روزه از ، ، ، و نیز در سفر شما جای خواهند داشت. محل اقامت تورهای ارمنستان هتل‌هایی در مرکز شهر ایروان هستند. اکثر این هتل‌ها کیفیت مناسبی دارند و خدمات خوبی ارائه می‌دهند. اگر قصد دارید در یک هتل فوق‌العاده اقامت داشته باشید، ضمن اینکه باید کمی بیشتر پول بپردازید احتمالاً باید در جایی دورتر از مرکز شهر اقامت کنید.

David_of_Sasun_Yerevan

روش دیگر سفر به کشور ارمنستان، سفر زمینی به صورت شخصی است. خواه با ماشین خودتان خواه با ماشین‌های کرایه‌ای، می‌توانید به راحتی به ارمنستان سفر کنید. اگر امور اداری مربوط به خروج از کشور خودروی شخصیتان، شامل اخذ پلاک بین‌الملل و بیمه‌ی بین‌الملل را انجام داده‌اید و گواهینامه‌ی خودتان را هم ترجمه کرده‌اید، وسایلتان را جمع کنید و راه بیافتید. این روش سفر بسیار آسان خواهد بود. نگران عبور از مرز هم نباشید. اگر مدارک شما کامل باشد مسئولین مرزی ارمنستان با روی باز از شما استقبال خواهئد کرد و خیلی زود مراحل اداری را طی خواهید کرد. اگر خودروی شخصی ندارید یا دوست ندارید با خودروی شخصی سفر کنید، باز هم هیچ مشکلی نخواهید داشت. کافیست با قطار یا اتوبوس به تبریز بروید. بعد با قطار یا ماشین‌های کرایه‌ای به جلفا بروید. از جلفا هم ماشین‌های زیادی شما را به نقطه‌ی مرزی نوردوز می‌برند. بعد از عبور از مرز نیز ماشین‌های زیادی هستند که شما را تا ایروان یا هر شهر دیگری که بخواهید خواهند برد. این روش سفر در مقایسه با تور ارمنستان انتخاب‌های زیادی پیش روی شما خواهد گذاشت. می‌توانید در هر شهری که خواستید توقف کنید یا در بیشتر در طبیعت زیبای ارمنستان به گشت و گذار بپردازید، و همچنین از کلیساهای متعدد و دیدنی بین راه بازدید کنید. همچنین می‌توانید به روستا و بروید و سوار طولانی‌ترین تله‌کابین جهان شوید. این روش‌ها همچنین برای کسانی که دوست دارند در شرکت کنند نیز بسیار مناسب است. اگر شما هم دوست دارید در چند فستیوال شرکت کنید، اما دوست ندارید شخصاً به ارمنستان بروید، هیچ نگران نباشید. با برنامه‌ریزی درست و خرید یک تور ارزان ارمنستان نیز می‌توانید در فستیوال‌های متعددی که در ایروان برگزار می‌شود شرکت کنید. فستیوال‌های مختلف موسیقی، کنسرت‌ها، جشن آب، جشن تولد ایروان و... از مهم‌ترین فستیوال‌ها و جشنواره‌هایی هستند که هر ساله در شهر ایروان برگزار می‌شوند.

مقاله‌ی را در «» بخوانید تا برای سفرتان بهتر برنامه‌ریزی کنید.

taraz_2

از همه‌ی این‌ها گذشته چه با تور ارمنستان سفر کنید چه شخصاً به آنجا بروید امتحان کردن غذاهای خوشمزه‌ی ارمنی را فراموش نکنید. سلیقه‌ی ارمنی‌ها در غذا بسیار به ما نزدیک است. راستی سوغاتی هم فراموشتان نشود. قهوه و شکلات‌های ارمنستان معروف است. نان‌ها، شیرینی‌ها و مرباهای محلی ارمنستان را هم فراموش نکنید.

بیشتر بخوانید

armenia_food

Armenia_6140801_smalltabletRetina

نگارش:

مطالب پرطرفدار

۳ سال پیش
کافه گردش

پارک جنگلی بابل کنار (بزچفت)...

معرفیدر شهر بابل چند سالی است که از هر کس نام و نشان یک پارک تفریحی را جویا می‌شوید بی‌هیچ درنگی نام...
۱ سال پیش
دیجیاتو (Digiato)

راهنمای پیدا کردن رمز تمامی گاو صندوق‌ها و قفل‌های Resident Evil ۲...

بعد از ۷ راهنمایی قبلی که در آن به آموزش ارتقای سلاح‌ها گرفته تا نحوه ترکیب باروت‌ها و گیاه‌ها پرداخ...
۲ سال پیش
دیجیاتو (Digiato)

علائم ۷۲۰p، ۱۰۸۰i و ۴K در نمایشگرها چه معنایی دارند؟...

حتماً بارها علائم ۱۰۸۰p، ۱۰۸۰iیا ۴K و امثال آن را در برچسب خصوصیات تلویزیون ها و مانیتورها یا در منو...