پارک جنگلی بابل کنار (بزچفت)

معرفیدر شهر بابل چند سالی است که از هر کس نام و نشان یک پارک تفریحی را جویا می‌شوید بی‌هیچ درنگی نام بزچفت بر زبانشان جاری می‌شود. پارک جنگلی بابلکنار یا به زبان محلی پارک بزچفت چند سالی است که به یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های...

معرفی

در شهر بابل چند سالی است که از هر کس نام و نشان یک پارک تفریحی را جویا می‌شوید بی‌هیچ درنگی نام بزچفت بر زبانشان جاری می‌شود. پارک جنگلی بابلکنار یا به زبان محلی پارک بزچفت چند سالی است که به یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های تفریحی مازندران بدل شده است و در ایام تعطیل میزبان مسافران و گردشگران زیادی از جای‌جای این استان سرسبز است. پارک جنگلی بابلکنار با مساحتی بالغ بر 760 هکتار از سوی سازمان میراث فرهنگی به عنوان منطقه‌ی نمونه‌ی گردشگری انتخاب شده است و هر روز عملیات بهسازی به منظور افزایش امکانات رفاهی برای مسافران در حال انجام است. شاید پارک جنگلی بزچفت در حال حاضر امکانات تفریحی و رفاهی چندانی نداشته باشد؛ اما طبیعت بکر و گیرایش چشمتان را بر روی تمام زیبایی‌های ساختگی می‌بندد و همین زیبایی‌های خدادادی است که موجب رونق این پارک شده است.

تاریخچه

چرا برویم

 • گلگشت در طبیعت
 • تماشای چشم‌انداز بی‌نظیر منطقه
 • بازدید از آبشار زیبای پارک
 • تفریح در کنار دوستان و خانواده
 • گرفتن عکس‌های جذاب

کی برویم ؟

 • نیاز نیست تا برای سفر به پارک جنگلی بابلکنار (بزچفت) به دنبال فصل یا ماه مناسب بگردید. این پارک در تمام ماه‌های سال زیبایی خاص خود را دارد و انتخاب ماه مناسب برای سفر به این منطقه تنها بستگی به ذائقه‌ی شخصی شما دارد. اگر دوستدار طبیعت سرسبز و بهاری هستید بهتر است اردیبهشت‌ماه را برای سفر به پارک جنگلی بزچفت انتخاب کنید. اگر می‌خواهید با رنگ‌های گرم پاییزی شگفت‌زده شوید بهتر است آبان ماه را برای سفر به این پارک انتخاب کنید. اگر از گرمای و رطوبت شدید هوا در تابستان خسته‌اید سفر به پارک جنگلی بابلکنار می‌تواند اقامتگاه خوبی برایتان باشد. پارک جنگلی بابلکنار هر روز هفته از ساعت 8 صبح تا 8 شب برای استفاده‌ی عموم باز است؛ و امکان اقامت شبانه در این پارک فراهم نیست.

کجاست ؟

استان مازندران-شهرستان بابل-پارک جنگلی بابلکنار

چطور برویم

اگر خودروی شخصی در اختیار دارید برای رسیدن به بابل کافی است از تهران یعنی از اتوبان بسیج به سمت آبعلی و دماوند برانید. در این مسیر با پشت سر گذاشتن شهرهای پردیس، رودهن، بومهن و دماوند به شهر فیروزکوه خواهید رسید و از آن پس با قرارگیری در جاده‌ی فیروزکوه و گذشتن از شهرهای سوادکوه، آلاشت و پل سفید به شهر زیبای قائم‌شهر می‌رسید که با دو مسیر 30 دقیقه‌ای جداگانه شما را به بابل و یا ساری هدایت می‌کند. حالا که مسیرتان به این جاده‌ی زیبا افتاده است بد نیست تا در میانه‌ی مسیر سری به تنگه واشی، پل ورسک و منطقه‌ی سرسبز سوادکوه بزنید و از طبیعت بکرش لذت ببرید.

استفاده از وسایل نقلیه‌ی عمومی هم می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای سفر به شمال کشورمان باشد. هرروز از پایانه‌ی جنوب تهران اتوبوس‌هایی برای رسیدن به اکثر شهرهای استان مازندران آماده‌ی خدمت هستند. از طرفی خطوط ریلی کشور هم گسترش خوبی در بین شهرهای شمالی دارد.

فرودگاه دشت ناز ساری به عنوان فرودگاه مرکز استان مازندران به همراه فرودگاه‌های نوشهر، بابلسر و رامسر امکان حمل‌ونقل هوایی را هم برای مسافران فراهم کرده است.

برای رسیدن به پارک جنگلی بابلکنار (بزچفت) کافی است از شهر بابل و از مسیر جاده‌ی گنج افروز به سمت این پارک برانید.

هزینه ها

هزینه‌ی سفر به مازندران با اتوبوس با توجه به کیفیت اتوبوس از 14 تا 30 هزار تومان متغیر است. بلیت قطار از تهران برای رسیدن به مازندران از 8 هزار تومان تا 18 هزار تومان است.

هزینه‌ی پرواز از تهران به ساری با توجه به امکانات پروازی حداقل 150 هزار تومان و حداکثر 220 هزار تومان است.

هزینه‌ی اقامت در شهرهای استان مازندران به خودتان بستگی دارد. شما می‌توانید برای اقامت هتل‌هایی با قیمت چند صد هزار تومان برای هر شب با چشم‌اندازهای بی‌نظیر را انتخاب کنید و یا در سوییت‌های کوچک نزدیک دریا که حدوداً شبی 50 تا 70 هزار تومان است ساکن شوید. خانه‌های روستایی هم گزینه‌ی مناسبی برای اقامت هستند و معمولاً هزینه‌ی اقامت از طرف خود مسافر به صاحب‌خانه پیشنهاد می‌شود. روستاییان مهمان‌نواز مازندرانی بر سر قیمت با مسافران راه می‌آیند و مراعات حال مسافر را می‌کنند. اگر نمی‌خواهید هزینه‌ای صرف اقامتتان کنید می‌توانید با برپایی چادر مسافرتی خود در پارک‌ها شب را سپری کنید؛ اما در این صورت باید حواستان به هوای غالباً بارانی این استان باشد.

هزینه‌های اقامت در استان‌های شمالی مانند تمامی استان‌های توریستی دیگر در فواصل زمانی پر مسافر چون عید و تابستان افزایش میابد؛ اما در فصولی که مسافر کمتر است این هزینه حتی به نصف هم کاهش پیدا می‌کند.

پارک جنگلی بابلکنار مبلغی بابت ورودی دریافت نمی‌کند.

دانستنی ها

  مطالب پرطرفدار

  ۲ سال پیش
  کافه گردش

  پارک جنگلی بابل کنار (بزچفت)...

  معرفیدر شهر بابل چند سالی است که از هر کس نام و نشان یک پارک تفریحی را جویا می‌شوید بی‌هیچ درنگی نام...
  ۱ سال پیش
  دیجیاتو (Digiato)

  راهنمای پیدا کردن رمز تمامی گاو صندوق‌ها و قفل‌های Resident Evil ۲...

  بعد از ۷ راهنمایی قبلی که در آن به آموزش ارتقای سلاح‌ها گرفته تا نحوه ترکیب باروت‌ها و گیاه‌ها پرداخ...
  ۲ سال پیش
  دیجیاتو (Digiato)

  علائم ۷۲۰p، ۱۰۸۰i و ۴K در نمایشگرها چه معنایی دارند؟...

  حتماً بارها علائم ۱۰۸۰p، ۱۰۸۰iیا ۴K و امثال آن را در برچسب خصوصیات تلویزیون ها و مانیتورها یا در منو...