ده مکان برتر ایران از دید یک توریست خارجی

ده مکان برتر ایران براى بازدید| چیدن برنامه‌ی سفرمان به ایران ماه‌ها و پیدا کردن بهترین مکان‌ها براى بازدید هفته‌ها طول کشید. چند روز بعد از ورودمان به ایران مجبور شدیم تصمیم سختى بگیریم؛ سفر دوهفته‌ای خود را به سفرى یک‌ماهه تمدید کردیم. دلیل این...

روستاى ماسوله

 روستاى مرتفع و مه‌آلود ماسوله در جنگل‌های شمالى با خانه‌های پلکانى که بر روی‌هم ساخته‌شده‌اند و مردمى که در راه‌پله‌های این روستا و کوچه‌های باریک می‌بینید، بسیار دیدنى است. فصل تعطیل را براى سفر انتخاب کنید تا جمعیت توریست‌ها کمتر و روستا خلوت‌تر باشد. قطعاً تجربه‌ای عالى خواهد بود.

2.Traditional houses in Kashan

خانه‌های تاریخى کاشان

 این شهر که خود جاذبه‌ی گردشگرى محسوب می‌شود، یادآور کارتون محبوب دوران بچگى، علاءالدین است. یکى از دیدنی‌ترین مکان‌هاى کاشان، خانه‌های تاریخى آن است که خانه‌ی تاجرهاى پولدار بوده است که امروزه به موزه‌های عمومى تبدیل‌شده است. پنجره‌های ظریف و زیبا، نقاشی‌های دلپذیر روى دیوارها، راهروهاى طولانى، دکورى فوق‌العاده و چشم‌انداز زیباى شهر از روى پشت‌بام‌ها ، همگى این شهر را به یک مکان دیدنى تبدیل کرده‌اند.

3.Tabriz bazaar

بازار تبریز

این بازار که جزو میراث جهانى یونسکو است، یکى از قدیمی‌ترین بازارهاى خاورمیانه و بزرگ‌ترین بازار سرپوشیده‌ی جهان است که با مجموعه‌ای از گنبدهاى  زیبا و باورنکردنى در داخل بازار طراحی‌شده است. این بازار که یک مرکز تاریخى مهم و مکانى براى تبادل فرهنگ‌هاست، درگذشته اهمیت سیاسى بسیارى داشت و مکانى مهم در دوران انقلاب مشروطه و انقلاب اسلامى به شمار می‌آمد.

4.Abyaneh village

روستاى ابیانه 

 روستاى زیبا و قرمزرنگ ابیانه در اصفهان قرار دارد. وقتى در این شهر قدم می‌زنید، کم پیش می‌آید کسى را در میان خانه‌های متروکه ببینید، فقط ممکن است گاهى کسى را ببینید که در کوچه پنهان‌شده است؛ بااین‌حال این روستا همچنان حس و حال گذشته را می‌دهد. سالیان سال است که مردم سبک زندگى خود را تغییر نداده‌اند و همان لباس‌ها و سنت‌ها را همانند دینشان زرتشت، حفظ کرده‌اند. 

5.Esfahan bridges

پل‌های اصفهان  

 معمارى اصفهان یکى از بهترین معماری‌هایی است که تابه‌حال دیده‌اید و پل‌های آن نیز از این قاعده مستثنا نیستند. یک اثر هنرى به طول ٣٠٠ متر که تخیلات انسان را به چالش می‌کشد. سی‌وسه‌پل اصفهان که مکان موردعلاقه‌ی مردم براى جمع شدن و دیدار است، شبیه به شهرهایى کوچک است که می‌توانید براى ساعت‌ها به آن خیره شوید و حس سرزندگی‌ای را که در این راهروها جریان دارد، احساس کنید.

6.Wind catchers in Yazd

بادگیرهاى یزد  

 شهر بیابانى یزد به داشتن بادگیرهاى قدیمی‌اش معروف است. این بادگیرها با معمارى سنتی‌شان، یک تهویه طبیعى در ساختمان‌ها به وجود می‌آورند. این اختراع آن‌قدر مؤثر بود، که در کل خاورمیانه رواج یافت و تبدیل به اصلی‌ترین وسیله‌ی خنک‌کننده در معمارى محلى شد.

7.Persepolis

پرسپولیس

 این شهر به‌عنوان کاخى براى سلطنت ساخته شد. پایتخت باشکوه ایران که فقط نام "پرسپولیس" به معناى شهر پارسی‌ها، برازنده‌ی آن بود. این شهر توسط اسکندر کبیر با خاک یکسان شد ولى تاریخ این شهر در میان آجرها، دیوارها و ستون‌هایش همچنان زنده است.

8.US Den of Espionage

لانه‌ی جاسوسى آمریکا

 امروزه سفارتخانه‌ی سابق آمریکا، یکى از جالب‌ترین مکان‌هاى دیدنى تهران است. اهمیت تاریخى این مکان به دلیل اتفاق‌های رخ‌داده در این مکان و تأثیر آن بر ایران، غیرقابل‌انکار است. نقاشی‌های روى دیوار سفارت حتى جالب‌تر هم هستند. در این نقاشی‌ها، آمریکا و اسرائیل را به شکل شیطان‌های بزرگ نشان داده‌اند و دریکی از نقاشی‌ها، بر روى سر مجسمه‌ی آزادى، جمجمه کشیده‌اند.

9.Kandovan village

روستاى کندوان

 این روستا که خیلی‌ها آن را با شهر کاپادوسیا در ترکیه مقایسه می‌کنند، و گردشگران کمترى براى بازدید دارد، به عقیده‌ی برخى، زیباتر و جالب‌تر از کاپادوسیا است. خانه‌های این روستا که از بین سنگ‌های آتش‌فشانی حفر و ساخته‌شده‌اند، یادآور هابیت لند و یا روستاى اسمورف هاست. این مکان دیدنى با تبریز یک روز فاصله دارد.

10.Esfahan city center

مرکز شهر اصفهان

 زیبایى میدان امام خمینى در توصیف نمی‌گنجد و حتماً باید از نزدیک دیده شود. در اطراف این میدان، مسجدها و قصرها و یکى از بزرگ‌ترین بازارهاى خاورمیانه که در قرن هفدهم ساخته شد، قرار دارد. می‌توانید ساعت‌ها در این بازار به گردش بپردازید و شیرینی‌های گلاب و بشقاب‌های مسى آبى بخرید. براى رفع خستگى نیز می‌توانید در رستوران سنتى باستانى غذا میل کنید یا به سفره‌خانه‌ی آزادگان بروید.

نگارش:

مطالب پرطرفدار

۳ سال پیش
کافه گردش

پارک جنگلی بابل کنار (بزچفت)...

معرفیدر شهر بابل چند سالی است که از هر کس نام و نشان یک پارک تفریحی را جویا می‌شوید بی‌هیچ درنگی نام...
۱ سال پیش
دیجیاتو (Digiato)

راهنمای پیدا کردن رمز تمامی گاو صندوق‌ها و قفل‌های Resident Evil ۲...

بعد از ۷ راهنمایی قبلی که در آن به آموزش ارتقای سلاح‌ها گرفته تا نحوه ترکیب باروت‌ها و گیاه‌ها پرداخ...
۲ سال پیش
دیجیاتو (Digiato)

علائم ۷۲۰p، ۱۰۸۰i و ۴K در نمایشگرها چه معنایی دارند؟...

حتماً بارها علائم ۱۰۸۰p، ۱۰۸۰iیا ۴K و امثال آن را در برچسب خصوصیات تلویزیون ها و مانیتورها یا در منو...