پنتاگون حضور دو هزار نیروی خود در سوریه را تایید می‌کند

مقام‌های آمریکایی اعلام کردند که وزارت دفاع این کشور در روزهای آینده از حضور بیش از دو هزار نیروی نظامی آمریکایی در سوریه خبر خواهد داد.

  • تاریخ :‌۴ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۱۸
  • گروه : بین الملل
  • منبع خبر :‌خبرگزاری ایلنا

مقام‌های آمریکایی اعلام کردند که وزارت دفاع این کشور در روزهای آینده از حضور بیش از دو هزار نیروی نظامی آمریکایی در سوریه خبر خواهد داد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، مقام‌های آمریکایی روز گذشته –جمعه- اعلام کردند که احتمالا وزارت دفاع این کشور پنتاگون در روزهای آینده از حضور بیش از دو هزار نیروی نظامی آمریکایی در سوریه خبر خواهد داد.

این در حالی است که ارتش آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که حدود ۵۰۰ نیروی نظامی این کشور در سوریه حضور دارند که اغلب این نیروها برای حمایت از نیروهای مسلح مخالف دمشق از نیروهای کرد تا نیروهای عربی که با گروه تروریستی داعش در شمال این کشور می جنگند، حضور دارند.

این مقام‌های آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود، در ادامه عنوان کردند که پنتاگون روز دوشنبه اعلام خواهد کرد که بیش از دو هزار نیروی خود را در سوریه مستقر کرده است.

گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که بیش از پنج هزار و ۲۶۲ نیروی نظامی در عراق و ۵۰۳ نیروی نظامی در سوریه حضور دارند اما مسئولان آمریکایی اعلام کردند که تعداد نیروهای حاضر در عراق و سوریه از تعداد نیروهای اعلام شده بیشتر است.

مطالب پرطرفدار

۲ سال پیش
کافه گردش

پارک جنگلی بابل کنار (بزچفت)...

معرفیدر شهر بابل چند سالی است که از هر کس نام و نشان یک پارک تفریحی را جویا می‌شوید بی‌هیچ درنگی نام...
۱ سال پیش
دیجیاتو (Digiato)

راهنمای پیدا کردن رمز تمامی گاو صندوق‌ها و قفل‌های Resident Evil ۲...

بعد از ۷ راهنمایی قبلی که در آن به آموزش ارتقای سلاح‌ها گرفته تا نحوه ترکیب باروت‌ها و گیاه‌ها پرداخ...
۲ سال پیش
دیجیاتو (Digiato)

علائم ۷۲۰p، ۱۰۸۰i و ۴K در نمایشگرها چه معنایی دارند؟...

حتماً بارها علائم ۱۰۸۰p، ۱۰۸۰iیا ۴K و امثال آن را در برچسب خصوصیات تلویزیون ها و مانیتورها یا در منو...