نتانیاهو منفورترین مقام سیاسی خاورمیانه

نتایج جدیدترین نظرسنجی مرکز تحقیقاتی "پیو" نشان می‌دهد که نخست وزیر رژیم صهیونیستی، منفورترین رهبر سیاسی در خاورمیانه به شمار می‌رود.

به گزارش گروه بین الملل به نقل از ، در حالی که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل مدعی شده است که همواره برای برقراری رابطه با کشورهای عربی متعادل و میانه رو تلاش کرده است ولی نتایج تازه ترین نظرسنجی موسسه پیو حاکی است که فارغ از طرز تفکری که رهبران سیاسی نسبت به نتانیاهو دارند، مردم خاورمیانه همچنان به شدت دیدگاه منفی نسبت به او دارند و نخست وزیر اسرائیل را دشمن کشورهای خود می دانند.

این نظرسنجی افزود: اکثر مردم اردن، تونس و ترکیه، نتانیاهو را یک چهره بسیار منفور می دانند. به عنوان مثال در اردن که پیمان صلح از سال 1994 میلادی تاکنون با اسرائیل دارد، بیش از 95 درصد مردم تاکید کرده اند که نتانیاهو چهره‌ای بسیار منفور است. تنها یک درصد اردنی ها نتانیاهو را فردی "نسبتا محبوب" ارزیابی کرده اند.

در لبنان نیز بیش از 97 درصد مردم اعلام کرده اند که نتانیاهو به شدت منفور است. در ترکیه نیز بیش از 63 درصد مردم دیدگاه به شدت منفی نسبت به نتانیاهو دارند و او را چهره سیاسی بسیار منفور ارزیابی کرده اند. این در حالی است که در نظرسنجی 2015 میلادی تنها 44 درصد مردم ترکیه دیدگاه منفی نسبت به نخست وزیر اسرائیل داشتند.

این مساله علی رغم آن است که آنکارا و تل آویو روابط سیاسی خود را بار دیگر از سر گرفته اند.

انتهای پیام/

مطالب پرطرفدار

۲ سال پیش
کافه گردش

پارک جنگلی بابل کنار (بزچفت)...

معرفیدر شهر بابل چند سالی است که از هر کس نام و نشان یک پارک تفریحی را جویا می‌شوید بی‌هیچ درنگی نام...
۱ سال پیش
دیجیاتو (Digiato)

راهنمای پیدا کردن رمز تمامی گاو صندوق‌ها و قفل‌های Resident Evil ۲...

بعد از ۷ راهنمایی قبلی که در آن به آموزش ارتقای سلاح‌ها گرفته تا نحوه ترکیب باروت‌ها و گیاه‌ها پرداخ...
۲ سال پیش
دیجیاتو (Digiato)

علائم ۷۲۰p، ۱۰۸۰i و ۴K در نمایشگرها چه معنایی دارند؟...

حتماً بارها علائم ۱۰۸۰p، ۱۰۸۰iیا ۴K و امثال آن را در برچسب خصوصیات تلویزیون ها و مانیتورها یا در منو...