استیو بنن دیوانه است

رئیس جمهور آمریکا پس از اینکه استراتژیست سابق کاخ سفید دیدار ترتیب داده شده توسط فرزند ترامپ با روس ها را خیانت کارانه نامید، وی را دیوانه دانست.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،‌ «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا گرچه بعد از اخراج استیو بنن، استراتژیست ارشد کاخ سفید در ماه اوت با او در تماس بود، اما اکنون ظاهرا بابت اظهارات تندش با او قطع رابطه کرده است. ترامپ گفت: استیو بنن هیچ ارتباطی با من یا ریاست جمهوری من ندارد. وقتی او را اخراج کردم، نه تنها او شغلش را از دست داد، بلکه ظاهرا عقلش را هم از دست داده است.

 

ترامپ در ماه‌های منتهی به پیروزی او در نوامبر ۲۰۱۶ شدیدا به توصیه‌های بنن که رئیس وب‌سایت خبری دست راستی بریت‌بارت بود، متکی شد. بنن به ترامپ کمک کرد که یک پیام پوپولیستی شکل دهد و رابط رئیس‌جمهوری آمریکا با پایگاه حمایتی او میان محافظه‌کاران بود.

 

براساس گزیده منتشر شده از کتاب «آتش و خشم: داخل کاخ سفید ترامپ» به نوشته مایکل وولف، بنن یک نشست ژوئن ۲۰۱۶ با گروهی از روس‌ها در برج ترامپ در نیویورک را «خیانت و غیر میهن‌پرستانه» توصیف کرد. این نشست از طرف پسر ترامپ برنامه‌ریزی شده بود و مقام‌های ارشد کمپین ترامپ در آن حضور داشتند. به گفته او، دیدار پسر ترامپ با روس‌ها خیانت بوده است.

 

گرچه ترامپ پیشتر دوستی با بنن را ستوده بود اما در پیام چهارشنبه خود گفت این استراتژیست سابق ارتباط چندانی با پیروزی انتخاباتی او مقابل هیلاری کلینتون دموکرات نداشته است و بنن را "یک کسی که برای من کار می‌کرد" توصیف کرد. به گفته رئیس‌جمهوری آمریکا، بنن مقصر شکست کرسی جمهوری‌خواهان در سنا از ایالت آلاباما در ماه دسامبر بوده است. روی مور، نامزد جمهوری‌خواهان در این ایالت به آزار و اذیت جنسی دختران نوجوان متهم شد و ترامپ و بنن در حرکتی عجیب کمپین او حمایت کردند.

 

دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا هم در توئیتی از بنن انتقاد کرد. او نوشت: استیو افتخار کار در کاخ سفید و خدمت به کشور نصیبش شد. متاسفانه او این مزیت را از دست داد و فرصت مذکور را به یک کابوس پشت پا زدن، افشاگری، دروغگویی و تضعیف رئیس‌جمهوری آمریکا تبدیل کرد. استیو استراتژیست نبود، فرصت‌طلب بود.

مطالب پرطرفدار

۲ سال پیش
کافه گردش

پارک جنگلی بابل کنار (بزچفت)...

معرفیدر شهر بابل چند سالی است که از هر کس نام و نشان یک پارک تفریحی را جویا می‌شوید بی‌هیچ درنگی نام...
۱ سال پیش
دیجیاتو (Digiato)

راهنمای پیدا کردن رمز تمامی گاو صندوق‌ها و قفل‌های Resident Evil ۲...

بعد از ۷ راهنمایی قبلی که در آن به آموزش ارتقای سلاح‌ها گرفته تا نحوه ترکیب باروت‌ها و گیاه‌ها پرداخ...
۲ سال پیش
دیجیاتو (Digiato)

علائم ۷۲۰p، ۱۰۸۰i و ۴K در نمایشگرها چه معنایی دارند؟...

حتماً بارها علائم ۱۰۸۰p، ۱۰۸۰iیا ۴K و امثال آن را در برچسب خصوصیات تلویزیون ها و مانیتورها یا در منو...