قاضی در مقامی نیست که بتواند در مقام قانونگذاری مصلحت اندیشی کند

دادستان کل کشور با بیان اینکه قاضی در مقامی نیست که بتواند در مقام قانونگذاری مصلحت اندیشی کند، گفت: قاضی می‌تواند در چهارچوب قانون راهکارهایی به جز زندان برای بازگرداندن مجرمان را پیش بینی کند.

به گزارش خبرگزاری موج،   ، در حاشیه همایش دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان‌های سراسر کشور که ظهر امروز (10 اردیبهشت) در مجموعه تلاش برگزار شد، درباره تمهیدات انجام شده برای و بازگشت دوباره آنها پس از مدت کوتاه گفت: اگر فکر کنیم که تنها با زندانی کردن افراد می‌توانیم راه را برای این بلای خانمان سوز ببندیم اشتباه کرده‌ایم. زندان تا کی؟ البته این به این معنا نیست که با افراد مجرم برخورد نکنیم و طبق قانون با آنان رفتار نشود.

وی ادامه داد: اما راه اساسی این است که برای باید از راه‌های دیگری برای استفاده کنیم و اگر فکر کنیم که می‌شود با زندانی کردن افراد معتاد با این مسئله مبارزه کنیم اینگونه نیست. کما اینکه علی رغم محدودیت‌هایی که وجود دارد شاهد آن هستیم که در برخی از زندان‌ها دسترسی به برای معتادان نیز وجود دارد که در این خصوص نیز باید فکری اساسی کنیم.

وی افزود: باید راهکارهای دیگری هم در کنار زندانی کردن برای معتادان متجاهر داشته باشیم که من از مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر خواستم که این راه‌ها را بررسی کند.

دادستان کل کشور درباره تناسب میان مجازات و جرم نیز اظهار کرد: تناسب میان جرم و مجازات از سوی قاضی سنجیده می‌شود اما قاضی در مقامی نیست که بخواهد بر خلاف قانون عمل کرده یا تصمیمی بگیرد که در قانون و تصمیم قانون گذار وجود نداشته، انتظار ما از قاضی این است که در چهارچوب قانون و مقررات با مجرم رفتار کرده و تلاش شود که این افراد نیز به جامعه برگردند.

وی با بیان اینکه قاضی در مقامی نیست که بتواند در مقام قانونگذاری مصلحت اندیشی کند، خاطرنشان کرد: اما قاضی می‌تواند در چهارچوب قانون راهکارهایی به جز زندان برای بازگرداندن مجرمان را پیش بینی کند.

 

مطالب پرطرفدار

۲ سال پیش
کافه گردش

پارک جنگلی بابل کنار (بزچفت)...

معرفیدر شهر بابل چند سالی است که از هر کس نام و نشان یک پارک تفریحی را جویا می‌شوید بی‌هیچ درنگی نام...
۱ سال پیش
دیجیاتو (Digiato)

راهنمای پیدا کردن رمز تمامی گاو صندوق‌ها و قفل‌های Resident Evil ۲...

بعد از ۷ راهنمایی قبلی که در آن به آموزش ارتقای سلاح‌ها گرفته تا نحوه ترکیب باروت‌ها و گیاه‌ها پرداخ...
۲ سال پیش
دیجیاتو (Digiato)

علائم ۷۲۰p، ۱۰۸۰i و ۴K در نمایشگرها چه معنایی دارند؟...

حتماً بارها علائم ۱۰۸۰p، ۱۰۸۰iیا ۴K و امثال آن را در برچسب خصوصیات تلویزیون ها و مانیتورها یا در منو...