سی‌ان‌ان: ترامپ، مرکل را احمق خطاب کرد

منابع مطلع رسانه‌ای اعلام کردند رئیس‌جمهور آمریکا در گفتگویی تلفنی، به صدر اعظم آلمان توهین کرده است و او را «احمق» خوانده است.

به گزارش   به نقل از بیزنیس اینسایدر، منابع آگاه رسانه‌ای اعلام کردند دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مکالمه تلفنی توهین آمیزی با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان داشته است.

شبکه خبری سی ان ان به نقل از کارل برنشتاین، خبرنگار کهنه کار آمریکایی که برای گزارش رسوایی واترگیت به شهرت رسید، گزارش داد رئیس جمهور آمریکا به حدی در این گفت و گوی تلفنی لحنی تهاجمی علیه صدر اعظم آلمان داشته که مقامات برلین سعی در پنهان کردن محتوای این گفتگو داشتند.

برنشتاین به نقل از یک منبع مطلع می‌نویسد چیز‌هایی که ترامپ به مرکل گفته قابل باور نیست. او صدراعظم آلمان را احمق خوانده و او را تحت نفوذ روس‌ها متهم کرده است. این منابع خبری می‌گویند ترامپ در مقابل کسانی که به نظر او ضعیف هستند موضع سختگیرانه دارد و در مقابل کسانی که باید جدی باشد، ضعیف عمل می‌کند.

از سوی دیگر یک مقام آلمانی با غیر معمول خواندن مکالمات تلفنی میان ترامپ و مرکل اعلام کرد اقدامات بسیاری برای محرمانه نگه داشتن این مکالمات صورت می‌گیرد. در همین راستا حلقه افراد ناظر بر این مکالمات نسبت به قبل تنگتر شده است. برنشتاین به نقل از منبع مطلع خود می‌نویسد صدراعظم آلمان بی اعتنا به لحن قلدرمابانه ترامپ با بیان واقعیت‌ها به او پاسخ داده است.

برنشتاین در گزارش خود می‌نویسد رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با مقامات مرد کشور‌های دیگر بسیار صمیمی و خوش مشرب است، اما در مواجهه با زنان به شکل عجیبی رفتار‌های سادیستی از خود بروز می‌دهد. او بدترین و شرورانه‌ترین حملات را علیه رؤسای زن کشور‌های دیگر انجام می‌دهد. این خبرنگار آمریکایی چنین رفتار‌های سادیسم گونه ترامپ را خطری برای امنیت ملی این کشور توصیف کرد.

در گزارش سی ان ان آمده است موضع ترامپ در مقابل ترزا می، نخست وزیر سابق انگلیس نیز تهاجمی و تحقیرآمیز بوده است.

صدر اعظم آلمان اخیرا در مصاحبه‌ای خواستار استقلال اروپا از آمریکا در عرصه جهانی شد. مرکل اعلام کرد آمریکا تنها برای حفظ منافع خود نیروهایش را در اروپا نگه داشته است و به همین خاطر کشور‌های اروپایی باید جایگاه خود را در عرصه جهانی بدون اتکا به آمریکا بیابند.

مرکل با تاکید بر اینکه آمریکا به دنبال آن است که قدرت اول جهان شود، گفت اگر آمریکا به دنبال دستیابی به چنین جایگاهی است کشور‌های اروپایی نیز باید تعمقا درباره آن بیندیشند. او در خصوص تصمیم اخیر دولت آمریکا برای کاهش تعداد نظامیان خود در آلمان گفت آمریکا تنها در راستای منافع خود در اروپا حضور نظامی دارد.

انتهای پیام/

مطالب پرطرفدار

۷ ساعت پیش
خبرگزاری ایلنا

کودک آزار ملایری بازداشت شد...

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان همدان گفت: فردی که اقدام به انتشار عکس از کودک آزاری خود در فضای...
۸ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

نقاشی کودکان بر دیوارهای شهر...

آثار برتر دومین دوره مسابقه نقاشی «شهری که من دوست دارم» ضمن نمایش در یک نمایشگاه، امکان اجرا در سطح...
۱۱ ساعت پیش
خبرگزاری ایلنا

آغاز تولید انبوه خودروی سواری «تارا»...

مدیرعامل ایران خودرو اعلام کرد: در طول دو ماه گذشته به اندازه تمام تولید سال ۹۸ ماشین سنگین تولید کر...