فعالیت ۳۵ هزار تاکسی فرسوده در پایتخت/ رکورد شکنی با نوسازی ۱۵ هزار دستگاه تاکسی

قنادان آخرین جزئیات از نوسازی ناوگان تاکسیرانی پایتخت را تشریح کرد.

فعالیت ۳۵ هزار تاکسی فرسوده در پایتخت/ رکورد شکنی با نوسازی ۱۵ هزار دستگاه تاکسی

علیرضا قنادان مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ، در تشریح آخرین وضعیت طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی پایتخت گفت: در موضوع نوسازی ناوگان تاکسیرانی پایتخت با دو موضوع مواجه هستیم که یکی از آن‌ها از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مطرح شد و آن نوسازی ۲۰ هزار دستگاه تاکسی تا انتهای سال جاری در پایتخت است.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران افزود: برنامه از پیش تعیین شده سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی پایتخت ۱۵ هزار دستگاه است، اما باید به این نکته تأکید کنم که هیچ گاه نوسازی ناوگان تاکسیرانی در پایتخت متوقف نمی‌شود.

قنادان ادامه داد: نکته قابل توجه این است که در کنار برنامه ریزی سازمان تاکسیرانی برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی باید روی ظرفیت تولید شرکت خودروساز نیز توجه کرد و در کنار محدودیت تولید ما در شماره گذاری تاکسی‌های یورو ۴ نیز با مشکل مواجه هستیم که در حال رایزنی برای ورود دیگر دستگاه‌ها برای حل این مشکل هستیم.

او با تأکید بر اینکه نوسازی ۱۵ هزار دستگاه تاکسی در سال جاری برای شهرداری تهران نوعی رکورد است، گفت: بیشترین تعداد تاکسی نوسازی شده در ناوگان مربوط به سال ۹۵ است که در آن سال ۱۱ هزار دستگاه تاکسی نوسازی شد و نباید فراموش کرد که در آن بازه زمانی این میزان نوسازی با حمایت دولت انجام شد.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران ادامه داد: به جز سال ۹۵ اگر به آمار تاکسی‌های نوسازی شده نگاه کنیم، بیشترین آمار‌ها مربوط به نوسازی ۷ تا ۸ هزار تاکسی است.

او در پاسخ به این سوال که در حال حاضر چه تعداد دستگاه تاکسی فرسوده در پایتخت مشغول به فعالیت هستند? گفت: نزدیک به ۳۵ هزار دستگاه تاکسی فرسوده در پایتخت مشغول به فعالیت هستند.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده برای سال جاری تعداد ۹ هزار نفر برای نوسازی تاکسی خود ثبت نام کردند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

مطالب پرطرفدار

۶ ساعت پیش
باشگاه خبرنگاران جوان (YJC)

کمک انگلیس به عربستان سعودی برای کشتار مردم یمن...

نیروی هوایی انگلیس اقدام به آموزش به خلبانان سعودی برای بمباران مردم بی دفاع یمن کرده است....
۱۷ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

از مالیات خانه‌های خالی چه خبر؟...

با وجود آنکه دولت رسماً سامانه اخذ مالیات از خانه‌های خالی را به سازمان امور مالیاتی تحویل داده، نما...
۲۳ ساعت پیش
خبرگزاری ایلنا

اصلاح لایحه «مدیریت خدمات کشوری» تا پایان سال تعیین تکلیف می‌شود/ افزایش مجدد حقوق کارمندا...

یک نماینده مجلس تاکید کرد: ما باید یک بار برای همیشه قانون مدیریت خدمات کشوری را تعیین تکلیف کنیم تا...