ترامپ: از دست چین بیشتر و بیشتر خشمگین‌ می‌شوم

با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در ایالات متحده، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که او "بیشتر و بیشتر" از دست چین بر سر پاندمی ویروس کرونا "خشمگین" می‌شود.

  • تاریخ :‌۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۲۸
  • گروه : بین الملل
  • منبع خبر :‌خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل،‌ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا سه‌شنبه در پیامی توییتری نوشت: همانطور که به چهره زشت شیوع این پاندمی در سراسر جهان خصوصا لطمه فاحشی آن که در آمریکا داشته است، نگاه می‌کنم، بیشتر و بیشتر از دست چین عصبانی می‌شوم. مردم می‌توانند آن را ببینند و من هم می‌توانم آن را احساس کنم.

اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا درباره چین که گمان می‌رود این ویروس از آنجا شروع شده باشد، در شرایطی عنوان می‌شود که آمریکا با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا مواجه شده است.

براساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز، آمریکا از زمان آغاز این پاندمی بیش از ۲.۶ میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده و دست‌کم ۱۲۷ هزار و ۲۸۶ تن بر اثر ابتلا به کرونا در سراسر آمریکا جان داده‌اند.  آمریکا بالاترین میزان ابتلای روزانه را جمعه گذشته با ابتلای ۴۵ هزار و ۴۹۸ تن به کووید-۱۹ تجربه کرد. ایالاتی مانند فلوریدا، تگزاس، کالیفرنیا و آریزونا با افزایش تعداد مبتلایان دست و پنجه نرم می‌کند.

رئیس‌جمهوری آمریکا، چین را بابت گسترش این پاندمی مورد انتقاد قرار داده است و می‌گوید این کشور در اوایل بحران شفاف عمل نکرده است. اما مخالفان ترامپ می‌گویند که سرزنش چین در واقع تحریف افکار عمومی آمریکا از ناکامی‌های دولت ترامپ در مقابله با این پاندمی است.

انتهای پیام  

مطالب پرطرفدار

۱۴ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

حضور ایرانیان مقیم هلند پای صندوق‌های رأی...

رأی‌گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در هلند در محل «خانه ایرانیان» سفارت جمهوری اسلامی ایرا...
۱۷ ساعت پیش
خبرگزاری ایلنا

ترکیب تیم‌های کرواسی و چک مشخص شد...

ترکیب دو تیم کرواسی و چک جهت دیدار مقابل هم اعلام شد....
۱ روز پیش
خبرگزاری ایسنا

سیدحسین فاطمی درگذشت...

سیدحسین فاطمی، استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فردوسی مشهد درگذشت....