تجهیزات هنرستان‌های پایتخت به‌روز است

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره نبود امکانات کارگاهی در هنرستان ها گفت: دلیل این کمبودها را به تنهایی در آموزش و پرورش جست وجو نکنید. در شهر تهران هنرستانها به‌روز هستند و تلاش می کنیم مایحتاج آنها را فراهم کنیم .

به گزارش ایسنا، عبدالرضا فولادوند در پاسخ به اینکه آیا هدایت تحصیلی به سمت اتفاق ایده آل رفته یا برحسب واقعیت‌های موجود است؟ گفت: هدایت تحصیلی یک فرایند است و باید مقدمات آن فراهم شود.

وی افزود: در راستای هدایت تحصیلی باید همه مقدمات فراهم شود که انتظار داشته باشیم به نقطه ایده آل برسیم. در مقطع متوسطه اول به تنهایی می‌توانیم از مشاور استفاده کنیم و کمبود مشاور از مشکلات عمده آموزش و پرورش است. متاسفانه الزام به استخدام‌های بی‌رویه از نیروهای نهضت سوادآموزی و حق‌التدریس باعث می‌شود آموزش و پرورش نتواند نیروی تخصصی استخدام کند و نیرویی را استخدام می‌کند که مورد نیازش نیست که این موضوع بخشی از فعالیت‌های آموزش و پرورش را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

فولادوند درباره نبود امکانات کارگاهی در هنرستان ها گفت: دلیل این کمبودها را به تنهایی در آموزش و پرورش جست وجو نکنید. در شهر تهران هنرستانها بروز هستند و تلاش می کنیم مایحتاج آنها را فراهم کنیم البته کمبودها همیشه بوده و هست اما نمی‌تواند باعث شود که نتوانیم اهداف را پیگیری کنیم. هدایت تحصیلی چه در رشته های فنی و چه نظری همیشه توانسته بخشی از نیازمندی های کشور را برطرف کند و نیروهایی که اکنون کار می کنند از همین طریق به بازارکار هدایت شده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: از بودجه آموزش و پرورش حدود ۹۸ درصد صرف پرداخت حقوق و دو درصد صرف سایر امور می‌شود در حالی که مسئولیت دارد سندتحول بنیادین را اجرا کند و هدایت تحصیلی هم جزو تکالیفی است که برعهده او گذاشته شده تا توسعه متوازن رشته ای ایجاد کند بنابراین باید تلاش کنیم بودجه آموزش و پرورش افزایش یابند.

وی افزود: البته دولت طی ۵-  ۶ ماه گذشته افزایش های خوبی ایجاد کرد و در حال تلاش اند تا نیازهای اولیه و ضروری بعد از حقوق و مزایا نیز برطرف شوند.

وی در خاتمه سخنان خود در برنامه پرشسگر درباره تامین و تجهیز امکانات کارگاه‌های فنی گفت: علاوه بر ضرورت تجهیز هنرستان ها، خرید خدمات و برونسپاری نیز در بخش کاردانش صورت می گیرد.

انتهای پیام

مطالب پرطرفدار

۲ روز پیش
خبرگزاری ایسنا

ذوب‌آهن یک- نفت مسجد سلیمان یک/ مساوی شاگردان لوکا با سلطان تساوی...

دیدار تیم های فوتبال ذوب‌آهن و نفت مسجدسلیمان از هفته بیست و هفتم لیگ برتر با تساوی به پایان رسید....
۲ روز پیش
دیجیاتو (Digiato)

با دشوارترین آزمون‌های پذیرش دانشگاه و مصاحبه‌های شغلی در جهان آشنا شوید...

برای دانشجویان، دستیابی به یک حرفه شغلی مناسب از هرچیز دیگری مهم‌تر است و در این مقطع از زندگی، می‌ت...
۲ روز پیش
خبرگزاری ایلنا

اظهارنظر عجیب رئیس هیات فوتبال پیش از دربی حساس بوشهر...

دیدار دوتیم پارس جنوبی جم و شاهین بوشهر درحالی فردا برگزار می شود که مصاحبه رییس هیات فوتبال بوشهر و...