بایدهای و نبایدهای رژیم های لاغری برای چاق ها

یک متخصص تغذیه درباره بایدهای و نبایدهای رژیم های لاغری برای چاق ها و مصرف موادغذایی پر کالری توضیح داد.

  • تاریخ :‌۱۰ مرداد ۱۳۹۹ ۲۲:۰۸
  • گروه : علمی پزشکی
  • منبع خبر :‌باشگاه خبرنگاران جوان (YJC)
بایدهای و نبایدهای رژیم های لاغری برای چاق ها

به گزارش خبرنگار  ، امروزه چاقی یا اضافه وزن به یکی از بزرگ‌ترین معضل‌های جامعه تبدیل شده است و بسیاری از افراد برای کاهش وزن یا لاغری رژیم‌های متفاوتی را دنبال می‌کنند.

برخی از افراد در زمان رژیم غذایی به اشتباه از خوراکی یا غذا‌های پرکالری و پرحجم مانند سیب زمینی سرخ کرده، فست فود، بستنی، چیبس، پفک و ... پرهیز و فکر می‌کنند غذا‌های سالم در روند کاهش وزن آنان تاثیر بسیاری خواهد داشت.

اما متخصصان تغذیه به این عقیده باور دارند که مصرف صحیح غذا تنها عامل خواهد بود، ممکن است برخی از افراد از غذا‌های سالم به میزان بسیار زیاد استفاده کنند و به هیچ عنوان سمت مواد غذایی پرکالری و پرحجم نروند، اما بعد از اتمام رژیم غذایی خود به مصرف مواد غذایی ناسالم بپردازند که در اینصورت فرد به وزن اولیه باز می گردد.

بهترین الگوی رژیم غذایی استفاده از تمام مواد غذایی به میزان بسیار کم است، اگر در طول رژیم غذایی خود به مصرف غذا‌های ناسالم می‌پردازید، چند روز  از غذا‌های سالم استفاده کنید تا بتوانید به راحتی شاهد کاهش وزن خود باشید.

پرهیز از مصرف میوه جات و سبزیجات در طول رژیم غذایی می‌تواند باعث کاهش آب بدن و خستگی عضلات در طول روز شود؛ بنابراین در طول رژیم خود حتما از سبزیجات و میوه جات استفاده کنید. اگر قصد مصرف غذا‌های ناسالم مانند شیرینی جات یا سرخ کردنی‌ها را داشتید به میزان بسیار کم از آن‌ها استفاده کنید تا به اینصورت زحمات گرفتن رژیم غذایی تان در طول این مدت از بین نرود.

استفاده از مواد خوراکی پرکالری در طول رژیم غذایی

سعید حسینی متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره مصرف شیرینی جات و آجیل در دوران رژیم غذایی اظهار کرد: زیاده روی در مصرف غذا‌های سالم به معنای کاهش وزن و مصرف برخی از غذا‌های ناسالم در برخی اوقات به معنای افزایش وزن نخواهد بود.

او افزود: گاهی مواقع افراد می‌توانند در طول رژیم غذایی خود از شیرینی جات و غذا‌های دیگر استفاده کنند و این موضوع هیچ مشکلی در روند کاهش وزن به وجود نخواهد آورد.

مصرف شیرینی جات در طول رژیم غذایی صحیح است؟

حسینی تصریح کرد: مصرف یا پرکالری یک یا دو بار در طول روند رژیم غذایی هیچ اختلالی در کاهش وزن افراد به وجود نخواهد آورد و افراد نباید نگران وزن خود باشند، بلکه با اضافه کردن تعداد روز‌های رژیمی از غذا‌های کم کالری می توانند وزن خود را متعادل نگه دارند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

مطالب پرطرفدار

۲ سال پیش
کافه گردش

پارک جنگلی بابل کنار (بزچفت)...

معرفیدر شهر بابل چند سالی است که از هر کس نام و نشان یک پارک تفریحی را جویا می‌شوید بی‌هیچ درنگی نام...
۱ سال پیش
دیجیاتو (Digiato)

راهنمای پیدا کردن رمز تمامی گاو صندوق‌ها و قفل‌های Resident Evil ۲...

بعد از ۷ راهنمایی قبلی که در آن به آموزش ارتقای سلاح‌ها گرفته تا نحوه ترکیب باروت‌ها و گیاه‌ها پرداخ...
۲ سال پیش
دیجیاتو (Digiato)

علائم ۷۲۰p، ۱۰۸۰i و ۴K در نمایشگرها چه معنایی دارند؟...

حتماً بارها علائم ۱۰۸۰p، ۱۰۸۰iیا ۴K و امثال آن را در برچسب خصوصیات تلویزیون ها و مانیتورها یا در منو...