۳۵ زن فلسطینی از جمله ۱۱ مادر همچنان در اسارتند

هیأت امور اسراء و آزادگان فلسطین به مناسبت روز جهانی زن اعلام کرد مسئولان رژیم صهیونیستی همچنان ۳۵ زن اسیر فلسطینی از جمله ۱۱ مادر را در زندان‌های خود نگه داشته‌اند.

  • تاریخ :‌۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۳۵
  • گروه : بین الملل
  • منبع خبر :‌خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، هیأت امور اسراء و آزادگان فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، رژیم صهیونیستی از زمان آغاز انتفاضه فلسطین، زنان فلسطینی را هدف قرار داده و اقدام به بازداشت آنها می‌کند و این رژیم از سال ۱۹۴۸ بیش از ۱۶ هزار زن فلسطینی را در زندان‌های خود اسیر کرده است.

در این بیانیه همچنین آمده است، رژیم اشغالگر در حق اسرای زن فلسطینی اقدامات غیرانسانی اعم از سهل انگاری پزشکی و شکنجه جسمی و روانی مرتکب می‌شود و گاهی اوقات آنها را هدف حملات وحشیانه قرار می‌دهد که استفاده از الفاظ اهانت‌آمیز، حمله‌های فیزیکی، تهدیدات بی‌وقفه و محروم کردن آنها از ملاقات با خانواده و همچنین احکام و غرامت‌های سنگین و محرومیت آنها از تحصیل از نمونه‌های این اقدامات است.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است، اسرای زن همواره در بازداشتگاه «الدامون» از شرایط سخت زندگی رنج می‌برند. دوربین‌های مدار بسته تحرکات و اقدامات اسرای زن را محدود و حریم خصوصی آنها را نقض می‌کند، سرویس‌های بهداشتی زندان‌ خراب است و بسیاری از مواد غذایی که به اسراء داده می‌شود، تاریخ انقضایشان گذشته است.

در این بیانیه همچنین آمده است، از زمان شیوع ویروس کرونا و افزایش شمار مبتلایان در صفوف اسراء، اداره زندان‌های رژیم صهیونیستی نه تنها اهمیتی برای اسرای زن فلسطینی قائل نمی‌شود، بلکه این اسراء را در بخش‌هایی قرار داده است که از کمترین شرایط بهداشتی و از وسایل پیشگیرانه و سلامت عمومی مانند مواد ضد عفونی کننده، تمیز کننده‌ها و نیز ماسک‌ها محروم هستند.

هیأت امور اسراء و آزادگان فلسطین در پایان بیانیه خود از موسسات حقوق بشر و نهادهای فعال در عرصه دفاع از حقوق زنان خواست تا برای خاتمه بخشیدن به درد و رنج زنان فلسطینی که در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر هستند، اقداماتی را اتخاذ کنند و برای توقف خشونت و اقدامات سرکوبگرایانه رژیم اشغالگر علیه آنها و نیز آزادی زنان اسیر فلسطینی تمامی تلاش خود را به کار گیرند.

انتهای پیام

مطالب پرطرفدار

۱ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

تاریخ برگزاری یک آزمون دوره دکتری دندانپزشکی تغییر کرد...

تاریخ اجرای آیین نامه آزمون صلاحیت بالینی دوره دکتری عمومی دندانپزشکی از نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-...
۴ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

ویدئو / از اخبار مذاکرات برجام تا سفر نخست‌وزیر کره به ایران...

در این شماره از بستۀ اخبار بین‌الملل ایسنا، خبرهایی تازه از نشست کمیسیون احیای برجام، سفر نخست‌وزیر ...
۴ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

معرفی داروی جدید از جفت انسان برای درمان وزوز گوش/بهبود آستانه شنوایی در بیماران کم‌شنوا...

گروهی از محققان کشور با همکاری پژوهشگران کشورهای روسیه و آلمان پروژه تحقیقاتی برای درمان "وزوز" گوش ...