ایجاد خانه محیط زیست در ۲۲ سرای محله پایتخت به‌زودی

رئیس دبیرخانه ستاد مدیریت محله در شورای سیاست‌گذاری خانه محیط زیست گفت: با توجه به اهمیت مسائل محیط زیستی و لزوم توانمندسازی گروه‌های محیط زیستی در سطح محله با کمک بخش‌های مرتبط در شهرداری تهران، خانه محیط زیست در ۲۲ سرای محله راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ایسنا، شورای سیاست‌گذاری خانه محیط زیست در ماه‌های گذشته پس از گفتگو فی‌مابین معاونت امور اجتماعی و فرهنگی و معاونت خدمات شهری و محیط زیست و توافق در مورد لزوم ایجاد و شرایط تشکیل این خانه شروع به کار کرد. این شورا با حضور نمایندگانی از اداره‌کل محیط زیست و توسعه پایدار، اداره‌کل سلامت، سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران، سازمان مدیریت پسماند و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهری در محل ستاد مدیریت محله با تشکیل جلسات مداوم به موضوع لزوم و چگونگی راه‌اندازی خانه محیط زیست پرداختند.
مهدی شیرزاد رئیس دبیرخانه ستاد راهبری مرکزی ساماندهی مشارکت‌های اجتماعی در محلات شهر تهران در جلسه شورای سیاست‌گذاری خانه محیط زیست با اشاره به فعالیت‌های انجام شده برای ایجاد این خانه گفت: خانه محیط زیست با همکاری بین بخشی در شهرداری تهران و در راستای تشکل‌یابی گروه‌های محیط زیستی در محله‌های شهر تهران ایجاد خواهد شد. 
وی افزود: در گام اول در هر کدام از مناطق، یک محله بنا بر دسترسی‌ها و میزان فعالیت‌های پیشین سرای محله و ظرفیت های محلی متناسب با فعالیت های زیست محیطی، انتخاب می شود تا خانه محیط زیست در آنها راه‌اندازی شود. 
رئیس دبیرخانه ستاد مدیریت محله با اشاره به فعالیت کانون‌های محیط زیست در سطح محله گفت: تا پیش از این ذیل خانه سلامت کانون‌های محیط زیست فعال بودند و شهروندانی که داوطلب فعالیت در این حوزه بودند با حضور در این کانون‌ها در سطح محله فعالیت می‌کردند. با راه‌اندازی خانه محیط زیست در سرای محله از ظرفیت نیروهای فعال در این کانون‌ها در سطح بالاتر و مؤثرتری استفاده خواهد شد.

بر اساس روابط عمومی دبیرخانه ستاد مدیریت محله، در این جلسه نمایندگانی از اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار، اداره کل سلامت، سازمان بوستان‌ها و فضای و سبز شهر تهران و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهری حضور داشتند. در ضمن در این جلسه عادل خزائی معاون راهبری و هماهنگی اداره کل محیط زیست برنامه‌های این اداره‌کل برای راهبری خانه محیط زیست را تشریح کرد و عباسعلی عباسی معاون ارتقا سلامت روانی و اجتماعی اداره‌کل سلامت گزارشی از وضعیت کانون‌های محیط زیستی فعال و روندهای موجود در این کانون ارائه کرد.

انتهای پیام

مطالب پرطرفدار

۱ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

تاریخ برگزاری یک آزمون دوره دکتری دندانپزشکی تغییر کرد...

تاریخ اجرای آیین نامه آزمون صلاحیت بالینی دوره دکتری عمومی دندانپزشکی از نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-...
۵ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

ویدئو / از اخبار مذاکرات برجام تا سفر نخست‌وزیر کره به ایران...

در این شماره از بستۀ اخبار بین‌الملل ایسنا، خبرهایی تازه از نشست کمیسیون احیای برجام، سفر نخست‌وزیر ...
۵ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

معرفی داروی جدید از جفت انسان برای درمان وزوز گوش/بهبود آستانه شنوایی در بیماران کم‌شنوا...

گروهی از محققان کشور با همکاری پژوهشگران کشورهای روسیه و آلمان پروژه تحقیقاتی برای درمان "وزوز" گوش ...