البرادعی امیدوار به حل مناقشه فلسطین در سایه خیزش مردمی در قدس اشغالی

خیزش مردمی اخیر در قدس اشغالی امید معاون رئیس جمهوری سابق مصر را درباره حل منازعه اسرائیل و فلسطین زنده کرده است.

  • تاریخ :‌۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۶:۳۹
  • گروه : بین الملل
  • منبع خبر :‌خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از سی ان ان عربی، محمد البرادعی، معاون رئیس جمهوری سابق مصر در توییتی نوشت: آنچه از جنبش‌ها علیه سیاست‌های نژادپرستانه در اراضی اشغالی یا از سوی فلسطینی‌های داخل اسرائیل (دو میلیون تن) به اضافه صداهای اندک شجاع برخی از یهودیان اسرائیل در حمایت از این فلسطینی‌ها مشاهده می‌کنیم به من امید می‌دهد که راه حل مساله پس از سال‌ها بی‌اعتنایی جامعه بین‌الملل، در نهایت به دستان صاحبان مساله خواهد بود.

او امید دارد راه حل منازعه میان فلسطین و رژیم صهیونیستی به دست عرب‌های ساکن در داخل اراضی اشغالی و اهالی کرانه باختری و برخی یهودیان شجاعی حاصل شود که از مواضع فلسطین علیه سیاست‌های رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند.

البرادعی این پیام را پس از وقایع شهر قدس در "دروازه دمشق" منتشر کرد. این منطقه شاهد اعتراضات گسترده‌ای علیه بستن میدان بود و جوانان فلسطینی در آنجا حضور یافته بودند که منجر به درگیری‌های شدید شد.

درگیری‌ها روزهای پنج‌شنبه و جمعه میان فلسطینیان در قدس شرقی و پلیس رژیم صهیونیستی اطراف دروازه دمشق در ورودی شهر قدیم رخ داد و یهودیان تندرو شعار مرگ بر عرب سر داده و تلاش کردند برای مقابله با فلسطینی‌های معترض وارد این دروازه شوند.

اراضی اشغالی طی دو روز اخیر پس از تیراندازی سربازان صهیونیستی به زنی که طبق اعلام ارتش این رژیم قصد اجرای عملیات حمله با سلاح سرد را داشت، صحنه تنش‌هاست. همزمان تنش در قدس در نتیجه عملیات جدید شهرک سازی رژیم صهیونیستی در محله الشیخ جراح ادامه دارد.

انتهای پیام

مطالب پرطرفدار

۲۱ ساعت پیش
خبرگزاری ایلنا

خداحافظی زیدان با بازیکنان رئال مادرید...

سرمربی فرانسوی نیمکت رئال مادرید را ترک خواهد کرد....
۳ دقیقه پیش
باشگاه خبرنگاران جوان (YJC)

احتمال اثربخشی واکسن کوو ایران برکت بر رویه سویه‌های مختلف ویروس کرونا...

مدیر گروه تحقیقات تولید واکسن کووایران برکت درباره میزان اثربخشی واکسن بر روی انواع ویروس‌های موجود ...
۲ دقیقه پیش
باشگاه خبرنگاران جوان (YJC)

آتش گرفتن دوچرخه برقی در آسانسور فاجعه آفرید...

آتش گرفتن ناگهانی دوچرخه برقی در آسانسور موجب سوختگی شدید یک زن سالخورده و نوه اش شد....