وضعیت رعایت پروتکل‌ها در انتخابات رضایت‌بخش بود

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: گر چه در کشور ما روند نزولی است اما باید همچنان مراقب شرایط باشیم، مخصوصا شهرهای جنوبی همچون بوشهر، کرمان و سیستان و بلوچستان به نیاز به مراقبت بیشتر دارد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: گر چه در کشور ما روند نزولی است اما باید همچنان مراقب شرایط باشیم، مخصوصا شهرهای جنوبی همچون بوشهر، کرمان و سیستان و بلوچستان به نیاز به مراقبت بیشتر دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «علیرضا رئیسی» سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، ضمن تشکر از مردم برای رعایت پروتکل‌های انتخاباتی روز گذشته، بیان کرد: بر اساس گزارش‌های رسیده به ما در کل، وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی راضی کننده بوده، شاید اشکالاتی هم وجود داشته، اما در مجموع خوب بود‌.

وی  با اشاره به ۷۳ مین جلسه‌ی ستاد ملی کرونا با حضور رئیس جمهور و اعضا، ادامه داد: در جلسه‌ی امروز بحث‌های مختلفی شکل گرفت که بخشی از آن به وضعیت شیوع کرونا در سطح دنیا و کشورهای دیگر بود، مثلا برزیل که دیروز بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مرگ داشت.

رئیسی افزود: این‌ اخبار یک زنگ خطر و هشدار است، اگر چه در کشور ما روند نزولی است اما باید همچنان  مراقب شرایط باشیم، مخصوصا شهرهای جنوبی همچون بوشهر، کرمان و سیستان و بلوچستان وه نیاز به مراقبت بیشتر دارد.

وی گفت: اکنون۲۲ شهر قرمز، ۱۷۵ شهر نارنجی و ۲۵۱ شهر زرد داریم و شهرهای قرمز عمدتا در استان‌های بوشهر، سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان هستند.

او در مورد وضعیت پروتکل‌ها در زمان امتحانات دانش آموزان، ادامه داد: باتوجه به پایان یافتن امتحانات پایه نهم و دوازدهم، از دانش آموزان، والدین و آموزش و پرورش  بسیار تشکر می‌کنم، رعایت پروتکل‌ها حدود ۹۵ درصد بود و البته در مناطقی هم تخلف انجام شده بود که باز در مجموع ۹۵ درصد قابل توجه است.

سخنگوی ستاد ملی، ضمن اشاره به همراهی مردم در مدت شیوع کرونا و پشتیبانی آنها از رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در مورد آخرین اخبار واکسن کرونا، گفت: از فردا دز دوم واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال و همچنین افراد بالای ۷۰ سالی که جا مانده بودند را تکمیل خواهیم کرد و روز پنجشنبه هم محموله جدید واکسن به دستمان رسید.

وی گفت: اما خبر خوب بحث مجوز اضطراری داوطلبانه استفاده از واکسن کووایران برکت است که از این هفته میزان تولید این واکسن در کشور افزایش خواهد یافت و از تیرماه حجم انبوهی از این واکسن به دستمان خواهد رسید و از طرفی واکسن انستیتو پاستور هم مراحل فاز سوم را طی می‌کند و کمیته‌های علمی و اخلاق در پژوهش و بالینی آن را بررسی می‌کنند.

رئیسی ادامه داد: اگر مجوزش را دهند، این واکسن هم این هفته یا هفته‌ی آینده به واکسیناسیون عمومی کشور اضافه می‌شود.

مطالب پرطرفدار

۲۰ ساعت پیش
خبرگزاری ایلنا

همراه اول حامی ۲۰۰۰ کودک طرح محسنین...

تفاهم‌نامه همکاری بین همراه اول و کمیته امداد امام خمینی(ره) در ایام دهه امامت و ولایت امضاء و اپرات...
۲۲ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

بهره گیری از توان کمیته های اربعین در مدیریت بحران ها...

اهم اقدامات حوزه معاونت امنیتی و انتظامی در دولت های یازدهم و دوازدهم منتشر شد....
۱۹ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

نتایج نمایندگان ایران در روز پنجم المپیک/ شکست در ۷ رشته...

ورزشکاران ایران در پنجمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در ۷ رشته مسابقه دادند و در تمامی رشته‌ه...