حفاظت از حقوق شهروندان دغدغه شورای جهانی آرشیو

غلامرضا عزیزی گفت: شورای جهانی آرشیو حفاظت از حقوق شهروندان با مسئولیت‌پذیری دولت‌ها را به کمک آرشیو مهمترین دغدغه خود عنوان کرد.

غلامرضا عزیزی گفت: شورای جهانی آرشیو حفاظت از حقوق شهروندان با مسئولیت‌پذیری دولت‌ها را به کمک آرشیو مهمترین دغدغه خود عنوان کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، رئیس پژوهشکده اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی با بیان این مطلب عنوان کرد: مهمترین دغدغه و برنامه‌های شورای جهانی آرشیو حفاظت از حقوق شهروندان با مسئولیت‌پذیری دولت‌ها به کمک آرشیو است. 

وی ادامه داد: مبحث بعدی این شورا، چگونگی شبکه‌سازی در جهت توانمندسازی حرفه آرشیو و آرشیوداری بود تا از طریق حمایت از مشاغل متحد، ضمن کمک به بخش‌های دیگر و عموم مردم با درک موضوعات آرشیو، به اهداف خود برای حرفه آرشیو و موسسات آرشیوی دست یابند و چگونگی دسترسی به نظریه و عمل آرشیو کنونی را نیز به چالش کشید. 

 رئیس پژوهشکده اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خاطرنشان کرد: توانمندسازی، تقویت آرشیوها، مسئولیت‌پذیری، همکاری، فراگیری براساس برنامه استراتژیک ICA، با موضوع کنگره ابوظبی (در سه حوزه پاسخگویی و شفافیت، همکاری و شبکه سازی، تنوع و فراگیری) و تقویت انجمن‌های دانش از دیگر مباحث مطرح شده بود.

 

مطالب پرطرفدار

۱۹ ساعت پیش
خبرگزاری ایلنا

همراه اول حامی ۲۰۰۰ کودک طرح محسنین...

تفاهم‌نامه همکاری بین همراه اول و کمیته امداد امام خمینی(ره) در ایام دهه امامت و ولایت امضاء و اپرات...
۲۰ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

بهره گیری از توان کمیته های اربعین در مدیریت بحران ها...

اهم اقدامات حوزه معاونت امنیتی و انتظامی در دولت های یازدهم و دوازدهم منتشر شد....
۱۸ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

نتایج نمایندگان ایران در روز پنجم المپیک/ شکست در ۷ رشته...

ورزشکاران ایران در پنجمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در ۷ رشته مسابقه دادند و در تمامی رشته‌ه...