اضافه شدن یک بخش جدید به جشنواره کن با تمرکز بر محیط زیست

جشنواره فیلم کن برای دوره هفتاد و چهارم، تعدادی از فیلم‌های داستانی و مستند با موضوع تغییرات آب و هوایی را نمایش خواهد داد.

اضافه شدن یک بخش جدید به جشنواره کن با تمرکز بر محیط زیست

جشنواره فیلم کن برای دوره هفتاد و چهارم، تعدادی از فیلم‌های داستانی و مستند با موضوع تغییرات آب و هوایی را نمایش خواهد داد.

به گزارش خبرنگار به نقل از هالیوود ریپورتر، هفتاد و چهارمین دوره جشنواره فیلم کن یک بخش مستقل جدید با تمرکز روی تغییرات آب و هوایی ایجاد کرده است که در آن یک فیلم درام به همراه ۶ اثر مستند با موضوع مشکلات محیط زیستی وجود دارند.

فیلم سینمایی «جنگ صلیبی» درامی در مورد کودکانی که با یکدیگر برای حفاظت از زمین متحد می‌شوند، نخستین اکران جهانی خود را در این بخش از جشنواره پشت سر خواهد گذاشت. گارل به همراه لتیسیا کاستا و جوزف انجل از بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

یکی از مستند‌هایی که در این بخش نمایش داده خواهد شد، «بالای آب» به کارگردانی آیسا مایگا است که تاثیرات گرمای جهانی بر نیجریه را مورد بررسی قرار می‌دهد. نیجریه از کشور‌های آفریقایی است که با خشکسالی شدید روبرو است. «شیاطین ناپیدا» ساخته راهول جان هم به آلودگی‌ها در دهلی نو می‌پردازد.

«حیوان» ساخته «کریل دیون» (فرانسه)، خیلی متاسفم» هم به کارگردانی ژائو لیانگ است. «بزرگتر از ما» به کارگردانی فلوره واسر و پلنگ برفی از ماری آمیگو هم دیگر آثار مستندی هستند که در این بخش نمایش داده می‌شوند.

علاوه بر این برنامه جدید، جشنواره فیلم کن یک برنامه زیست محیطی را ارائه کرده تا میزان آلاینده‌ها و همین طور ردپای کربنی جشنواره را کاهش دهد. هفتاد و چهارمین دوره جشنواره فیلم کن از تاریخ ۶ الی ۱۷ ژوئیه (۱۵ الی ۲۶ تیر) با حضور اسپایک لی در رأس هیئت داوران، برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

مطالب پرطرفدار

۲۰ ساعت پیش
خبرگزاری ایلنا

همراه اول حامی ۲۰۰۰ کودک طرح محسنین...

تفاهم‌نامه همکاری بین همراه اول و کمیته امداد امام خمینی(ره) در ایام دهه امامت و ولایت امضاء و اپرات...
۲۱ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

بهره گیری از توان کمیته های اربعین در مدیریت بحران ها...

اهم اقدامات حوزه معاونت امنیتی و انتظامی در دولت های یازدهم و دوازدهم منتشر شد....
۱۹ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

نتایج نمایندگان ایران در روز پنجم المپیک/ شکست در ۷ رشته...

ورزشکاران ایران در پنجمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در ۷ رشته مسابقه دادند و در تمامی رشته‌ه...