مرگهای ناشی از حریق و دردسر مواد شیمیایی در مبلمان خانگی

سرپرست معاونت پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه در گذشته ۱۸ دقیقه برای رسیدن به حریق زمان داشتیم، گفت: اما استفاده از مواد شیمیایی در مبلمان خانگی باعث شده که حین آتش سوزی مردم به علت استنشاق دود ناشی...

کامران عبدولی در گفت و گو با ایسنا در خصوص مدت زمان طلایی رسیدن به حریق و نجات افراد اظهار کرد: در گذشته با توجه به شرایط متفاوت حدود 18 دقیقه زمان وجود داشت تا افراد را از ساختمان ها تخلیه کنیم اما حالا این زمان به کمتر از دو دقیقه کاهش پیدا کرده است. این موضوع دلایل متفاوتی دارد که از جمله آن می توان به تغییر شرایط پلکان ساختمان ها، درب خانه ها و.. اشاره کرد. همچنین یکی از دلایل آن استفاده از مصنوعات شیمیایی در مبلمان است. 

وی ادامه داد: در زمان های گذشته بیشتر محصولاتی که در خانه ها استفاده می شد چوب های طبیعی بود و مصنوعات کمتری در آن به کار می رفت اما امروز در بسیاری در مبلمان خانگی از این مواد استفاده می شود. 

وی با بیان اینکه در بیشتر موارد افراد به دلیل دودگرفتگی ناشی از حریق جان خود را از دست می دهند گفت: استفاده از مواد شیمیایی در مبلمان خانگی باعث شده که حین آتش سوزی مردم به علت استنشاق دود ناشی از حریق جان خود را سریع تر از دست بدهند. این دودها شیمیایی است و حین آتش سوزی ساختمان به سرعت افراد را درگیر می کند.

سرپرست معاونت پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه درصد بالایی از خسارت های ناشی از حریق به دلیل دودگرفتگی رخ می دهد، اظهار کرد: به دلایلی در ساخت برخی از مبلمان از سیانید استفاده می شود که هنگام سوختن تبدیل به سیانور شده و به سرعت افراد را بیهوش می کند. 

انتهای پیام  

مطالب پرطرفدار

۵ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

نانو رنگ‌های ضدخوردگی راهکاری برای محافظت از سازه‌های فلزی...

یکی از شرکت‌های فناور با استفاده از نانو ورقه‌های اکسید گرافن در رنگ‌ها، مقاومت خوردگی سطوح مختلف را...
۱۰ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

تحلیل یک اصول گرا از دلیل افزایش واردات واکسن...

یک عضو حزب موتلفه اسلامی گفت: رئیس جمهور قبلی به دلیل تفکر غرب گرایی از چین و روسیه درخواست واکسن نک...
۲۲ ساعت پیش
باشگاه خبرنگاران جوان (YJC)

برگزاری پویش مهر عاطفه‌ها با شعار «مهر، ماه مهربانی»...

قائم مقام سازمان دانش آموزی از برگزاری جشن عاطفه‌ها در قالب پویش مهر عاطفه‌ها برای دانش‌آموزان سراسر...