ماده واحده «تشکیل دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش»

حسن روحانی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه جلسه ۷۸۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ ۲۷ مهر ۱۳۹۵ با عنوان ماده واحده «تشکیل دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش» را ابلاغ کرد.

حسن روحانی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه جلسه ۷۸۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ ۲۷ مهر ۱۳۹۵ با عنوان ماده واحده «تشکیل دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش» را ابلاغ کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، ماده واحده «تشکیل دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش» با هدف بهره‌مندی متقابل از ظرفیت‌های موجود در نهاد آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه در عرصه‌های برنامه‌ریزی درسی، منابع و متون آموزشی، نیروی انسانی برای آموزش، امور تربیتی و تبلیغ، پژوهش و سایر زمینه‌های مورد توافق، تشکیل می‌شود. 

متن کامل ماده واحده «تشکیل دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش» به شرح ذیل است: 

شورای عالی حوزه‌های علمیه

شورای عالی آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش

ماده واحده «تشکیل دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش» که در جلسه ۷۸۶ مورخ ۱۳۹۵/۷/۲۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی و بر اساس تصمیم مورخ ۱۳۹۳/۱۲/۸ شورای عالی حوزه‌های علمیه به تصویب رسیده است، به شرح ذیل برای اجرا ابلاغ می‌شود: 

ماده واحده- «در راستای تعمیق معرفت دینی و گسترش فرهنگ اسلام ناب محمدی‌صلی الله علیه و آله و تحقق مطالبات و رهنمودهای مقام معظم رهبری مدظله العالی و اجرای سند تحول آموزش و پرورش، «دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش» با هدف بهره‌مندی متقابل از ظرفیت‌های موجود در نهاد آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه در عرصه‌های برنامه‌ریزی درسی، منابع و متون آموزشی، نیروی انسانی برای آموزش، امور تربیتی و تبلیغ، پژوهش و سایر زمینه‌های مورد توافق، تشکیل می‌شود. 

تبصره ۱- ساز و کار و تشکیلات مناسب دفتر و طرح جامع پنج‌ساله شیوه‌ها و راهکارهای محتوایی با همکاری شورای عالی آموزش و پرورش و شورای عالی حوزه‌های علمیه ظرف مدت یک سال تهیه و تدوین می‌شود. 

تبصره ۲- محل استقرار دفتر در وزارت آموزش و پرورش می‌باشد». 

حسن روحانی

رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی

انتهای پیام/

مطالب پرطرفدار

۴ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

نانو رنگ‌های ضدخوردگی راهکاری برای محافظت از سازه‌های فلزی...

یکی از شرکت‌های فناور با استفاده از نانو ورقه‌های اکسید گرافن در رنگ‌ها، مقاومت خوردگی سطوح مختلف را...
۹ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

تحلیل یک اصول گرا از دلیل افزایش واردات واکسن...

یک عضو حزب موتلفه اسلامی گفت: رئیس جمهور قبلی به دلیل تفکر غرب گرایی از چین و روسیه درخواست واکسن نک...
۲۲ ساعت پیش
باشگاه خبرنگاران جوان (YJC)

برگزاری پویش مهر عاطفه‌ها با شعار «مهر، ماه مهربانی»...

قائم مقام سازمان دانش آموزی از برگزاری جشن عاطفه‌ها در قالب پویش مهر عاطفه‌ها برای دانش‌آموزان سراسر...