دریافت جایزه معتبر مصطفی(ص) را افتخار و امتیاز بزرگ برای خود می‌دانم

نخستین مشاهده‌گر فرآیند "پراکندگی نور با نور" و از برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) گفت: از اعضای بنیاد مصطفی(ص) به خاطر روش مثال ­زدنی که در جهت ارتقاء تعالی علمی در جهان اسلام پیش گرفته ­است، صمیمانه تشکر می کنم.

به گزارش ایسنا، پروفسور یحیی تیعلاتی، برگزیده مقیم کشورهای اسلامی جایزه مصطفی (ص) ۲۰۲۱ و پژوهشگر حوزه فیزیک تجربی فیزیک انرژی بالا و نخستین مشاهده‌گر فرآیند "پراکندگی نور با نور" در مراسم اعطای چهارمین دوره جایزه مصطفی(ص)، دریافت این جایزه را یک افتخار بزرگ و یک امتیاز بزرگ برای خود دانست و گفت: ابتدا می‌­خواهم از اعضای بنیاد مصطفی(ص) به خاطر روش مثال ­زدنی که در جهت ارتقاء تعالی علمی در جهان اسلام پیش گرفته ­است، صمیمانه تشکر کنم.

وی اضافه کرد: این موفقیت چیزی نیست که من به تنهایی به دست آورده باشم و بسیاری دیگر شایسته سهیم شدن این جایزه هستند و می­‌خواهم از همه همکاران در ATLAS ، ANTARES و KM3NeT تشکر کنم. تشکر ویژه از پروفسور Bengt Lund Jenssen، پروفسور Karl Jacob، پروفسور Andreas Hoecker از مؤسسه ATLAS و همچنین پروفسور Maarten de Jong، پروفسور Pascal Coyle و پروفسور Mauro Taiuti از ANTARES و KM3NeT دارم.

تیعلاتی خاطر نشان کرد: می‌­خواهم از همه همکارانم در دانشگاه "محمد پنجم" واقع در رباط و در دانشگاه "محمد اول" واقع در وُجده تشکر کنم. تشکر ویژه از همکار و دوستم Pr. Rajaa cherckaoui El Moursli دارم و همچنین می­‌خواهم از اساتید عبدالاسلام حمادا، جمال‌­الدین درکاوی، محمد بغدادی به خاطر تلاش‌­های فراوانی که برای علم و فیزیک ذرات در کشور ما انجام داده­‌اند و برای تشویق‌­ها و حمایت‌­های آنها تشکر ­کنم.

وی اضافه کرد: همچنین از دوستان و همکارانم Pr. Abdelilah Moussa و Pr.Antoine Kouchner (که امروز اینجا با ما هستند) و الهام بخش همه چالش‌­ها بودند، تشکر می‌کنم.

این محقق حوزه فیزیک انرژی بالا یادآور شد: من از همه اساتیدم، همه دوستانم و همه دانشجویان دکتری خود سپاسگزارم، از خانواده و محبت و حمایت آن­ها، از همسرم و فرزندانم که همیشه از من حمایت می‌­کنند تا ساعات زیادی را صرف تحقیقاتم کنم، تشکر می­‌کنم و به آن­ها می‌­بالم. کسانی که چالش‌­های من و زمانی را که برای تحقیق و سفر به خارج از کشور اختصاص می­‌دهم درک می­‌کنند، از صبر و حمایت آنها سپاسگزارم.

وی اضافه کرد: آخرین و مهمترین، سپاس فراوان از وزارت آموزش عالی و نوآوری ما، از CERN مدرسه بزرگ ما که در آن انسان و دانشمند پرورش می­‌دهیم، از مرکز ICTP عبد السلام، از شورای تحقیقات سوئدی، از برنامه Fullbright ایالات متحده و صندوق عرب کویت برای حمایت مالی ارزشمند آن­ها. من به تلاش­‌های خود ادامه خواهم داد و امیدوارم به رسمیت شناختن کار من توسط بنیاد مصطفی(ص) بتواند الهام بخش بسیاری از افراد دیگر باشد.

انتهای پیام

مطالب پرطرفدار

۱۰ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

کاهش مرگ مصدومان جنگی با پانسمان پیشرفته/درمان جراحات مصرف‌کنندگان داروی ضدانعقادی...

محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با استفاده از بیوپلیمرها به پانسمان‌هایی دست یافتند که قادر به بند...
۱۰ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

جرات نمی‌کنیم به تلویزیون نزدیک شویم...

عباس حسین‌نژاد با اشاره به وجود ابتذال در برخی زمینه‌ها در تلویزیون، از این‌که ناشران کوچک به هیچ وج...
۱۰ ساعت پیش
خبرگزاری ایسنا

سالار عقیلی «شهر خاموشی» را منتشر کرد...

سالار عقیلی با معرفی آلبوم جدید خود به نام «شهر خاموشی» در رادیو صبا قطعه «می‌ترسم» را اولین بار از ...