طلا و نقره تکواندوکاران ایران در روز پنجم رقابت های قهرمانی جهان/ برنامه مبارزات ملی پوشان در روز پایانی

در روز پنجم رقابت های تکواندوی قهرمانی نوجوان جهان کلهر به مدال طلا و مرادی به مدال نقره دست یافت.

طلا و نقره تکواندوکاران ایران در روز پنجم رقابت های قهرمانی جهان/ برنامه مبارزات ملی پوشان در روز پایانی

در روز پنجم رقابت های تکواندوی قهرمانی نوجوان جهان کلهر به مدال طلا و مرادی به مدال نقره دست یافت.

در ادامه سیزدهمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان که به میزبانی بلغارستان در شهر صوفیه جریان دارد، امروز شنبه ۱۵ مرداد ماه تکواندوکاران اوزان ۷۳- و ۷۸- کیلوگرم پسران و ۵۹- و ۶۳- کیلوگرم دختران به دیدار حریفان خود رفتند و رضا کلهر توانست عنوان قهرمانی وزن ۷۳- کیلوگرم را به خود اختصاص دهد.

کلهر در دیدار پایانی برابر «دوگرو منیر فورکان» از ترکیه را در ۲ راند متوالی و با نتایج (۹ بر ۳ و ۱۱ بر ۵) شکست دهد و بدون از دست دادن حتی یک راند به رقبا،  مدال طلا را بر گردن بیاویزد.

او در ابتدا دور نخست «هه ینگ جیه» از چین تایپه  را در ۲ راند با نتایج (۱۴ بر ۲) شکست داد و سپس «کیم دو هئون» از کره جنوبی را با نتایج  (۱۶-۴ و ۸ بر ۶) پشت سر گذاشت. وی در مرحله یک چهارم نهایی طی ۲ راند  مقابل «اورین باسار» از قزاقستان به برتری رسید و در مرحله نیمه نهایی «هایتام زاروتی» از مراکش را در دیداری جذاب و تماشایی با نتایج (۱۱ بر صفر و ۱۰ بر ۹) شکست داد و به فینال راه پیدا کند.

مرادی نقره ای شد 

در ادامه این رقابت‌ها، ساغرمرادی در وزن ۶۳- کیلوگرم در گروه دختران؛ در دیدار نهایی برابر «سارا چاری» از بلژیک در یک دیداری تماشایی پس از آنکه راند نخست را ۱۵ بر ۸ به سود خود خاتمه داد، در ۲ راند بعدی با نتایج (۹ بر ۸ و ۱۰ بر ۶) نتیجه را به رقیب واگذار کرد و به نشان ارزشمند نقره شد.  

ساغر مرادی در دور نخست «بن یونس» از مراکش را با نتایج  (۱۵ بر یک  و ۱۳ بر یک) پشت سر گذاشت و سپس «ستینل» از ترکیه را ۲ بر صفر و با نتایج (۱۳ بر صفر و ۳ بر صفر) شکست داد. وی در ۲  مبارزه بعدی خود «سو یو سی» از چین تایپه را در ۲ راند با نتایج (۱۱-۸ و ۳ بر صفر) به همراه «والنتینو» از ایتالیا را با نتایج (۱۳ بر ۳ و ۱۳ بر یک) شکست داد و در مرحله نیمه نهایی نیز برابر  «ماریا رومانکو» از اوکراین با نتایج  (۱۴ بر یک و ۶ بر یک) به برتری رسید و راهی مبارزه پایانی شد.  

تیم ملی ایران تا پایان روز پنجم  این دوره از مسابقات موفق به کسب ۵ مدال طلا و ۲ نقره شده است. سوگند شیری، مبینا نعمت زاده،  ابوالفضل زندی، رضا کلهر و متین رضایی ۵ مدال طلا،   پرنیا سلمانی و ساغر مرادی هم ۲ مدال نقره برای تیم کشورمان کسب کرد.

برنامه نمایندگان ایران در روز پایانی

سیزدهمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان تا روز یکشنبه شانزدهم مردادماه در شهر «صوفیه» کشور بلغارستان جریان خواهد داشت.

فردا یکشنبه در روز پایانی رقابت‌های اوزان ۶۸- و ۶۸+ کیلوگرم در بخش دختران و ۷۸+ کیلوگرم در بخش پسران برگزار خواهد شد که تیم ملی در هر ۳ وزن، نماینده دارد.

در وزن ۶۸- کیلوگرم دختران ۳۲ تکواندوکار حضور دارند که «الهام حقیقی» دور نخست به دیدار «لی وآوا سون» از هائیتی می‌رود و سپس با برنده تاهیتی و کره جنوبی مبارزه می‌کند.

نیوشا شادلو نماینده کشورمان در وزن ۶۸+ کیلوگرم که ۳۰ تکواندوکار ثبت نام کرده اند، در اولین دیدار به مصاف «زهرا چرف» از الجزایر می‌رود و در صورت برتری دیدار با بریتانیا و چین تایپه پیکار می‌کند.

در وزن ۷۸+ کیلوگرم پسران نیز ابوالفضل عباسی دور نخست «آمیت کومار» از هند را پیش رو دارد و در ادامه با برنده با برنده قبرس و چین تایپه مبارزه می‌کند.

تیم ملی ایران تا پایان روز پنجم مسابقات موفق به کسب ۵ مدال طلا و ۲ نقره شده است. سوگند شیری، مبینا نعمت زاده، ابوالفضل زندی، رضا کلهر و متین رضایی ۵ مدال طلا و پرنیا سلمانی و ساغر مرادی هم ۲ مدال نقره برای تیم کشورمان کسب کردند.

مطالب پرطرفدار

۶ دقیقه پیش
باشگاه خبرنگاران جوان (YJC)

فرصت یک ماهه استقلال برای پرداخت طلب استراماچونی...

باشگاه فوتبال استقلال یک ماه فرصت دارد تا مطالبات آندره آ استراماچونی سرمربی سابق این باشگاه را پردا...
۶ دقیقه پیش
باشگاه خبرنگاران جوان (YJC)

تلاش منچستریونایتد برای جذب رابیو...

شیاطین سرخ به دنبال جذب هافبک ۲۷ ساله تیم فوتبال یوونتوس هستند....
۷ دقیقه پیش
باشگاه خبرنگاران جوان (YJC)

پاسخ به برخی از شبهات درمورد غسل کردن اباعبدالله الحسین(ع) و یارانشان در شب عاشورا...

یک مورخ، درمورد برخی از شبهات مبنی بر غسل کردن امام حسین(ع) و یارانشان با وجود نبود آب در واقعه کربل...